همه ورزش ها
بانک اطلاعات و مقالات ورزشي و علمي
درباره وبلاگ


با سلام
و با تشکر از بازدید شما
خوشحالم که به نمایندگی از همکاران و نویسندگان همه ورزش ها می توانم به شما خیر مقدم بگویم همه ورزش ها با هدف اطلاع رسانی صحیح و موثر جهت کمک به ورزشکاران , مربیان و علاقمندان اقدام به جمع آوری و ارائه مطالب جدید و یا کلیدی ورزش نموده است .
گروه نویسندگان همه ورزش ها دائما در پی تازه های علمی می باشند لذا هر لحظه امکان دارد مطالب جدیدی ارائه گردد.
ضمنا براي ديدن عكسها در سايز بزرگ بروي آنها كليك كنيد.

با تشکر

صادق رحیم
آمار سایت

 

المپیک تابستانی 2008 به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی جهان رسما از روز هشتم اوت مصادف با 18 مرداد در شهر پکن آغاز شده و تا 24 اوت به طول خواهد انجامید. مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک در استادیوم ملی شهر پکن در ساعت 8:8:8 به وقت رسمی چین برگزار می شود.

حدود 10 هزار و 500 ورزشکار از سراسر دنیا در 302 مسابقه در 28 رشته ورزشی رقابت خواهند کرد که یک مسابقه بیشتر از بازیهای المپیک 2004 آتن خواهد بود.

مسابقات المپیک در شهرهای گوناگون چین پیگیری خواهد شد از جمله مسابقات فوتبال در شهرهای کین هوانگدائو، شانگهای، شینیانگ و تیانجان انجام می شود، مسابقات اسب سواری در هنگ کنگ و مسابقات قایق رانی در کینگ دائو.

فروش بلیت‌های مسابقات المپیک تابستانی2008  پکن از روز 15 آوریل 2007 میلادی رسماً آغاز شد. همچنین شمارش معکوس بازی‌های المپیک تابستانی در جشنی در روز 8 اوت 2007 در ساعت هشت و هشت دقیقه و هشت ثانیه شب به وقت پکن آغاز شد. از آنجا که عدد «8» در فرهنگ چینی عدد خوش شانسی است، شماره معکوس از این شماره آغاز شد.

در آستانه برگزاری معتبرترین رویداد ورزشی دنیا که امسال با شعار «یک دنیا، یک آرزو» برگزار می شود خالی از لطف نیست نگاهی گذرا به ورزشگاه های محل برگزاری رقابت های المپیک داشته باشیم، برخی از این ورزشگاه ها همچون استادیوم ورزش های آبی دارای معماری شگفت انگیزی هستند:

 

* استادیوم ملی پکن معروف به «آشیانه پرنده» با گنجایش 91 هزار صندلی که میزبان مراسم افتتاحیه و اختتامیه المپیک بوده و مسابقات دو و میدانی و فینال فوتبال نیز در این استادیوم برگزار خواهد شد.

ورزشگاه ملی چین

* استادیوم ملی ورزش های آبی پکن موسوم به «مکعب آب» با ظرفیت 17 هزار نفر محل برگزاری ورزش های آبی و شنا

ورزشگاه شنا با معماری بسیار زیبا

* ورزشگاه بسکتبال المپیک پکن با ظرفیت 18 هزار صندلی میزبان رقابت های بسکتبال

سالن بسکتبال المپیک پکن

* ورزشگاه سرپوشیده دانشگاه فناوری چین با ظرفیت 7 هزار و 500 نفر محل برگزاری مسابقات بدمینتون و ژیمناستیک

معرفی ورزشگاه های پکن

*ورزشگاه «لائوشان ولودروم» میزبان مسابقات دوچرخه سواری داخل سالن با گنجایش 6 هزار صندلی

معرفی ورزشگاه های پکن

* مرکز تنیس سبز المپیک پکن دارای 10 زمین مسابقه تنیس و 6 زمین تمرینی با ظرفیت 17 هزار و 400 نفر

معرفی ورزشگاه های پکن

* سالن سرپوشیده دانشگاه کشاورزی چین محل برگزاری مسابقات کشتی با ظرفیت 8 هزار و 200 صندلی

سالن کشتی المپیک پکن

* ورزشگاه سرپوشیده دانشگاه هوانوردی و کیهان نوردی پکن با ظرفیت 5 هزار و 400 صندلی میزبان رقابت های وزنه برداری

سالنی که فریاد یا ابوالفضل آن را تکان نمی دهد

* استادیوم کارگران از استادیوم های قدیمی چین ساخت سال 1959 محل برگزاری رقابت های فوتبال با ظرفیت 70 هزار نفر

معرفی ورزشگاه های پکن

* مجموعه ورزشی هاکی دارای دو زمین مسابقه با ظرفیت 17 هزار صندلی

معرفی ورزشگاه های پکن

* زمین والیبال ساحلی با ظرفیت 12 هزار تماشاگر

معرفی ورزشگاه های پکن

* زمین تیراندازی با ظرفیت 5 هزار نفر

معرفی ورزشگاه های پکننوع مطلب : المپیک،
برچسب ها :

پوسترهای رسمی بازی های المپیک و پارالمپیک پکن، در سالن اصلی کنفرانس های مطبوعاتی دهکده بازیها (Main Press Center) رونمایی شد.

 "ژائو یانشیا"‌ نایب رییس بخش امور فرهنگی و جشن های کمیته میزبانی المپیک پکن، اظهارداشت پوسترهای المپیک و پارالمپیک بخش مهمی از امر ترویج ارزش های المپیک و معرفی شهرهای میزبان را تحت عنوان "بازنمایی تجارت و فرهنگ" انجام می دهد.

به گزارش سایت بیجینگ ۲۰۰۸، "ژائو منگ" مدیر بخش سیمای المپیک پکن، در مورد طراحی و مفاهیم به کار رفته در پوسترهای رسمی گفت: طراحان هنگام کار، مفاهیم "المپیک سبز، المپیک

 تکنولوژی و المپیک مردم" را مد نظر داشتند درحالیکه باید فلسفه "یک جهان یک رویا"‌ را نیز در متن تصاویر حفظ می کردند.

وی تاکید کرد یکی از خواست های هنرمندان، گنجاندن عناصر فرهنگ چینی و تعصب آنان نسبت به میزبانی چنین رویداد مهم بین المللی بوده است.

به گفته ژائو، مراحل طراحی پوسترها، روز ۲۳ مه ۲۰۰۷ با حضور ۷۱ موسسه و استودیوی طراحی آغاز شده و در مرحله دوم ۹۳۰ طرح مورد ارزیابی قرار گرفت. در مرحله سوم یک کمیته ویژه در دانشگاه تسینگهوا تشکیل شد که همه طرح ها را بررسی کند و سرانجام، تیم تحت رهبری پروفسور "هه جی"، به عنوان بهترین گروه هنری انتخاب گردید. حاصل تمامی انتخاب ها، ۱۶ پوستر ویژه بازیهای المپیک و پارالمپیک است.

"بیجینگ مورنینگ پست"‌ زیرمجموع گروه "بیجینگ دیلی"‌ نیز به عنوان ناشر رسمی پوسترها انتخاب شد که به گفته ژائو، ۱۰۰ هزار پوستر به ارزش ۱۰ یوآن از روز ۲۰ جولای در دسترس علاقمندان خواهد بود.

همه ورزش ها

مراحل انتخاب پوستر


همه ورزش ها همه ورزش ها
تعدادی از پوسترهای پیشین المپیک:
 
همه ورزش ها همه ورزش ها
سال ۱۹۸۸ سئول کره جنوبی پوستر سال ۲۰۰۸- پکن
همه ورزش ها همه ورزش ها
سال ۱۹۲۴ در پاریس سال ۱۹۸۶ در آتن
همه ورزش ها همه ورزش ها
سال ۲۰۰۴ آتن سال ۱۹۹۶ آتلانتا آمریکا
همه ورزش ها همه ورزش ها
سال ۱۹۳۲ در لس آنجلس سال ۱۹۹۲ بارسلون
همه ورزش ها همه ورزش ها
سال ۱۹۸۰ مسکو سال ۱۹۲۰ در کشور بلژیک
همه ورزش ها همه ورزش ها
سال ۱۹۴۸ در لندن


نوع مطلب : المپیک،
برچسب ها :
سه شنبه ۲۲ مرداد۱۳۸۷

همه ورزش ها - شعار مسابقات المپیک پکن به زبان‌های چینی و انگلیسی به معنی: یک جهان، یک آرزو.

تقویم پیش روی برای بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۸ جدیدترین تقویم بازی‌ها است که در دسترس عموم قرار دارد و آخرین بار در تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۰۷ از سوی مسئولین بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۸ به روز شده است. هر جعبه آبی رنگ نشانهٔ حداقل یک واقعه ورزشی است که در حیطه هر رشته خاص برگزار می‌شود. جعبه آبی رنگ نشانهٔ روز آخر مسابقات و بازی‌های روز فینال است که مدال درآن روزها در آن رشته خاص تقسیم می‌شود.


 ●  مراسم افتتاحیه  ●  روز بازی‌ها  ●  روز فینال  ●  مراسم اختتامیه
اوت ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۴ رشته‌های مدال‌آور
جشن‌ها
تیر و کمان ۱ ۱ ۱ ۱ ۴
دو و میدانی ۲ ۴ ۶ ۶ ۵ ۳ ۶ ۷ ۷ ۱ ۴۷
بدمینتون ۱ ۲ ۲ ۵
بیسبال ۱ ۱
بسکتبال ۱ ۱ ۲
بوکس ۵ ۶ ۱۱
کانوو ۲ ۶ ۶ ۱۶
دوچرخه‌سواری ۱ ۱ ۲ ۱ ۳ ۱ ۲ ۳ ۲ ۱ ۱ ۱۸
شیرجه ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۸
اسب سواری ۲ ۱ ۱ ۱ ۱ ۶
شمشیربازی ۱ ۱ ۱ ۱ ۲ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱۰
هاکی روی چمن ۱ ۱ ۲
فوتبال ۱ ۱ ۲
ژیمناستیک ۱ ۱ ۱ ۱ ۴ ۴ ۴ ۱ ۱ ۱۸
هندبال ۱ ۱ ۲
جودو ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۱۴
پنج‌گانه ۱ ۱ ۲
رویینگ ۷ ۷ ۱۴
قایقرانی ۲ ۱ ۲ ۲ ۲ ۲ ۱۱
تیراندازی ۲ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۱ ۲ ۱ ۱۵
سافتبال ۱ ۱
شنا ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۱ ۱ ۳۴
رقص آبی ۱ ۱ ۲
تنیس روی میز ۱ ۱ ۱ ۱ ۴
تکواندو ۲ ۲ ۲ ۲ ۸
تنیس ۲ ۲ ۴
سه‌گانه ۱ ۱ ۲
والیبال ۱ ۱ ۱ ۱ ۴
واترپلو ۱ ۱ ۲
وزنه برداری ۱ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱۵
کُشتی ۲ ۲ ۳ ۲ ۲ ۲ ۲ ۳ ۱۸
اوت ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۴ ۳۰۲نوع مطلب : المپیک،
برچسب ها :
آئين افتتاحيه بيست و نهمين دوره بازيهاي المپيک تابستاني ، شامگاه جمعه با حضور بيش از يکصد هزار نفر در ورزشگاه "لانه" شهر پکن پايتخت چين برگزار شد. در اين مراسم که از ساعت 08/20 دقيقه روز جمعه به مدت حدود چهار ساعت برگزار شد ، صدها نفر از روساي جمهوري و رهبران بلندپايه کشورهاي مختلف حضور داشتند.

همه ورزش ها


"محمد علي آبادي" معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان تربيت بدني و شماري از روساي فدراسيون هاي ورزشي ايران ، "جواد منصوري" سفير ايران در چين و شماري از ايرانيان مقيم شهر پکن از جمله ميهماناني بودند که در مراسم افتتاحيه جضور داشتند.

همه ورزش ها


مراسم افتتاحيه راس ساعت اعلام شده با آتش بازي و نورافشاني آغاز شد و دهها هزار جمعيتي که از ساعت ها قبل خود را به ورزشگاه "لانه" شهر پکن رسانده بودند ، به جشن و شادماني پرداختند.
در ابتداي اين مراسم که با حضور "هو جين تائو " رئيس جمهوري خلق چين برگزار شد ، ابتدا 56 نفر از دختران و پسران خردسال چيني به نمايندگي از 56 قوميت اين کشور در حاليکه لباس هاي رنگي و زيبايي بر تن داشتند ، پرچم قرمز رنگ کشور چين را در محوطه ورزشگاه حمل کردند و در همان دقايق اوليه مراسم ، پرچم اين کشور در ورزشگاه برافراشته شد.
مراسم برافراشته شدن پرچم چين در استاديوم "لانه" با شکوه خاصي برگزار شد و هنگام پخش سرود ملي چين به عنوان ميزبان اين بازيها ، هزاران نفر از مردم چين ، يکصدا سرود ملي کشورشان را زمزمه مي کردند.
اجراي هنرهاي سنتي چين ، نورافشاني و آتش بازي ، حرکات آکروباتيک ، نورافشاني به صورت ديجيتال و رژه کاروان هاي ورزشي از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.
مراسم رژه کاروان هاي ورزشي که حدود دو ساعت به طول انجاميد ، با رژه کاروان ورزشي يونان ميزبان قبلي بازيهاي المپيک آغاز شد و همزمان با رژه ، پنج گروه موزيک که هر کدام معرف يکي از قاره هاي جهان بودند ، به اجراي برنامه پرداختند.
کاروان ورزشي کشورمان در حاليکه خانم "هما حسيني" پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران را حمل مي کرد ، از مقابل جايگاه و در حضور تماشاگران رژه رفت.
همزمان با رژه کاروان ورزشي ايران ، شماري از ايرانيان حاضر در مراسم که لباس هاي متحد الشکلي را به تن کرده بودند ، ورزشکاران ايراني را تشويق کردند.
در اين مراسم "هو جين تائو" رئيس جمهوري چين ، "ژاگ روگ" رئيس کميته بين المللي المپيک و "ليو چي" رئيس کميته تشکيلاتي بازيهاي المپيک 2008 پکن سخنراني کردند.
سخنرانان اين مراسم ، بازيهاي المپيک را نمادي از صلح و دوستي بين ملتها دانستند و بر ضرورت برگزاري هرچه بهتر اين رويداد تاکيد کردند.
هزاران خبرنگار ، عکاس و تصوير بردار از شبکه هاي مختلف چيني و خارجي ، اين مراسم را به طور زنده و مستقيم تحت پوشش خبري و تصويري قرار دادند.
در خاتمه مراسم افتتاحيه بيست و نهمين دوره بازيهاي المپيک ، مشعل اين بازيها که در بلندترين نقطه ورزشگاه "لانه" شهر پکن قرار دارد ، به طرز باشکوهي که در نوع خود بي نظير بود ، روشن شد.

یکی از جذابیت های المپیک پکن ، 5 شخصیت نمادین این بازی ها بنام فووا ( Fuwa ) است که هر کدام به منطبق بر رنگهای اصلی حلقه های المپیک میباشند.

ویکی میگوید: فووا، به معنی «عروسک‌های خوشبختی»، در گذشته «دوست‌داشتنی‌ها»، نشان‌های خوش‌یمنی المپیک تابستانی ۲۰۰۸ در پکن هستند. این نمادها به وسیله هان میلین یک هنرمند معروف در چین طراحی شده‌اند.

Fuwa مفاهیمی از عشق ، دوستی ، صلح و شادباش برای چین و تمام کودکان جهان را به همراه دارد که هریک از آنها بر گرفته از 4 حیوان محبوب چین؛ ماهی ، غزال تبتی ، پاندا و پرستو و پنجمین شخصیت برگرفته از شعله های آتش المپیک میباشد.

همه ورزش ها

هر فووا یک اسم دو هجای با قافیه دارد که این نام‌ها برای بیان عشق، علاقه و مهربانی به کودکان در چین مرسوند. این اسامی متشکلند از: بئی بئی (Beibei) – ماهی ، جیانگ جیانگ (Jingjing) – پاندا ، یینگ یینگ (Yingying) – غزال تبتی ، نی نی (nini) – پرستو ، هوان هوان (Huanhuan) – آتش المپیک.

یکی از نکات بسیار زیبایی که در اسامی این پنج آدمک نهفته است اینست که هر گاه هجای اول نام این پنج شخصیت با هم جمع شوند جمله ای بصورت Bei Jing Huan Ying Ni را تشکیل خواهند داد که به معنی “به پکن خوش آمدید” میباشد!

اگر کمی عمیق‌تر به آدمک این پنج عروسک نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که هر کدام اشاره به یکی از عناصر اصلی طبیعت یعنی آتش ، دریا ، جنگل ، زمین و آسمان دارند و از رنگ انها نشات گرفتند که ترکیب زیبایی از سنت ، رسوم و هنر بومی چین را نیز مجسم میکند.

ویکی میگوید: تاکنون تعداد زیادی از عروسک‌های فووا در شهرهای بزرگ چین به فروش رفته‌اند. پیش بینی می‌شود سود حاصل از فروش عروسک‌های فووا از ۳۰۰ میلیون دلار فراتر رود.
همچنین یک سریال کارتونی با نام «ماجراهای المپیک فووا» با هزینه ۵۰ میلیون یوان توسط تلویزیون چین ساخته شده است. این سریال ۱۰۰ قسمتی با ارائه دانستنی‌های المپیک از اوت ۲۰۰۷ در شبکه‌های تلویزیونی این کشور نمایش داده شده و تا شروع بازی‌ها ادامه خواهد داشت. داستان این سریال در مورد ماجراهای یک پسر ۸ ساله و عروسک‌های فووا در ارتباط با تاریخچه المپیک است.

فووا همه را به بازی های المپیک 2008 با پیغامی همراه با شادی ، سلامتی ، اشتیاق و خوش بختی برای یک جهان بهتر دعوت میکند، پس با آنها همراه باشید.
نوع مطلب : المپیک،
برچسب ها :
 چه تعداد از شما پیش از شروع ورزش های روزانه خود حرکات کششی انجام میدهيد؟ اگر جزء ورزشکاران فصلی هستید باید بگویم که احتمالا هیچ کدامتان چندان تمایلی به انجام حرکات کششی ندارید. بیشتر افراد این حرکات را به این خاطر که تصور می کنند هیچ گونه فایده و اهمیتی نداشته و تاثیر چندانی بر روی بدن نمی گذارند، انجام نمیدهند.

عملکرد حرکات کششی به چه صورت می باشد؟
پیش از توضیح این مطلب که حرکات کششی چه تاثیراتی را در بر دارند، باید مطالبی در مورد عملکرد ماهیچه ها بدانیم. ماهیچه ها از دسته ای از رشته های عضلانی که عضله را تشکیل می دهند، درست شده اند که این رشته ها به نوبه خود از بافت های بسیار کوچکتری تشکیل می شوند. به علاوه در ماهیچه ها نوعی پوششهای وتری، مقداری چربی و رگ های خونی می باشد که ساختمان ماهیچه را پیچیده تر می کنند و عملکرد عضلات نیز به همین موارد بستگی دارد. ورزش باعث می شود که هر یک از قسمت های مختلف ماهیچه بر رو هم فعل و انفعال متقابلی بگذارند.ادامه مطلب

نوع مطلب : آمادگی جسمانی،
برچسب ها :موضوعات
امکانات جانبي
بالاي صفحه